Home
Systemy dla szkół
Monitoring pojazdów
Kontakt
 

                Karty przywracania dla szkolnych pracowni komputerowych

Podstawowym celem stosowania kart przywracania  jest uniemożliwienie niepowołanym użytkownikom wprowadzania na trwałe zmian bez zgody nauczyciela, opiekuna pracowni czy osoby odpowiedzialnej za stan zasobów komputerowych.
Oczywiście użytkownicy mogą korzystać z komputera i jego zasobów tak jakby karty w środku nie było, lecz to od osób upoważnionych (nauczyciela informatyki bądź opiekuna pracowni komputerowej) zależy jak długo pozostaną wprowadzone zmiany.

Zastosowanie kart jest bardzo szerokie. Najlepiej sprawdzają się w komputerach do których ma dostęp wielu użytkowników (szkolne pracownie komputerowe, biblioteki, kawiarnie internetowe) jak również w komputerach stale podłączonych do internetu w firmach bądź domach prywatnych

Dzięki temu karty są skutecznym zabezpieczeniem przed:
-   celowym bądź przypadkowym instalowaniem lub odinstalowaniem różnego rodzaju oprogramowania,
-   częstym formatowaniem dysku, wynikającym z pracy na komputerze wielu różnych użytkowników,
-   skutkami ataków wirusów – podczas “restartu” są w stanie przywrócić wszystkie dane i ustawienia sprzed ataku,
-   uciążliwymi dialerami, samoinstalującymi się stronami internetowymi oraz innymi problemami mogącymi wystąpić przy korzystaniu z internetu, a których efekty są uciążliwe i trudne do usunięcia.
stosowanie kart dodatkowo umożliwia:
-   ograniczenie do minimum czasu, przygotowania komputerów do kolejnych zajęć – dzięki kartom wszystkie zajęcia odbywają się z dokładnie takimi samymi ustawieniami komputerów i z takim samym oprogramowaniem,
-   prowadzenie ćwiczeń pozwalających na ingerencję w ustawienia systemowe, mogące spowodować uszkodzenie plików systemu operacyjnego, ponieważ karta przy ponownym uruchomieniu komputera jest w stanie przywrócić wszelkie zmiany jakie nastąpiły w trakcie zajęć.

Wykorzystując możliwości trybu automatycznego przywracania są urządzeniem wręcz bezobsługowym – przywracanie następuje z każdym restartem komputera.

Karty przywracania to :
1utrzymanie komputerów w pracowniach w zadanym niezmiennym stanie  systemu operacyjnego i oprogramowanie
2. pełną kontrolę nad zawartością dysków twardych,
3. tanie .skuteczne i legalne rozwiązanie zabezpieczające dysk twardy,
4. rozwiązanie tańsze od podobnych rozwiązań programowych,
5. ogromne oszczędności czasu i pracy ,przy ich stosowaniu
proces przywracania i zapisywania danych jest wielokrotnie szybszy niż w  programach do tworzenia obrazów dysków,
6.jako rozwiązanie sprzętowe jest w zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenia spowodowane wirusami

7. w wersjach sieciowych umozliwia błyskawiczne klonowanie systemu i instalacje oprogramowania

Opinie

."Od chwili włączenia ochrony możesz dowolnie usuwać pliki czy formatować dysk, a i tak po określonym czasie, np. podczas ponownego uruchomienia peceta, ujrzysz zawartość dysku dokładnie z momentu zabezpieczenia kartą. W wersji LAN z jednego komputera można zarządzać oprogramowaniem znajdującym się w pecetach-klientach." ...
PC WORLD KOMPUTER - Magiczna karta http://www.pcworld.pl/artykuly/19970.html


..."Gdy mamy zainstalowaną Magic Card, już nie musimy się niczym martwić – skasowanie plików, awaria systemu, zainfekowanie wirusem czy nawet pochopne użycie poleceń FDISK lub FORMAT nie zagrażają komputerowi. Wystarczy, że po restarcie wybierzemy opcję Restore Data, a pecet załaduje system w stanie sprzed awarii. Podczas testów miłym zaskoczeniem była nie tylko skuteczność, ale też czas przywracania danych. W przypadku rozwiązań programowych wymagało to kilkunastu minut, tutaj dzieje się właściwie błyskawicznie. ..
..."Istnieje również sieciowa wersja tej karty z wbudowanymi sterownikami Ethernet i Wake On Lan, która dzięki opcji NetCopy pozwala na kontrolę i zdalną aktualizację oprogramowania na wszystkich maszynach równocześnie. ...
ENTER 11/2001 testy magiczna karta 
http://www.enter.pl/archiwum/tekst.asp?p=2001/11/testy_magiczna.htm

 
Top